Aktualności

Wycieczka na Kaszuby

20150609_123836No i byliśmy na Kaszubach.

Z gromadą dzieci z SP 35 w Gdańsku Oliwie, w dniach 8-9 czerwca 2015r. przemierzyliśmy wiele fajnych i ciekawych miejsc.

Zaczęliśmy od Kartuz: Muzeum Kaszubskiego, Cukierni „Słodka Akademia”, Klasztoru Kartuzów.

I dalej poprzez Muzeum Ceramiki Kaszubskiej w Chmielnie dotarliśmy do miejscowości Ramleje, gdzie przy ognisku z kiełbaskami pośpiewaliśmy z rdzennymi Kaszubami. Przygrywaliśmy też do tańca na prawdziwych diabelskich skrzypcach. Oj, mnóstwo tych atrakcji! Czytaj dalej

Podziękowanie za udział w loterii fantowej

DSC05953Loteria fantowa zorganizowana w dniach 25-30 maja 2015 roku w SP 35 w Gdańsku, a mająca swój finał w dniu Święta Szkoły- 30 maja, okazała się ogromnym sukcesem. Zainteresowanie nią było naprawdę duże. Sprzedaliśmy 1100 losów i wydaliśmy tyleż samo fantów: maskotek, smyczy, kasków, okularów, biletów do kina, voucherów do kosmetyczki, voucherów do fryzjera, voucherów do szkoły tańca, piłek plażowych, kosmetyków, notesów, długopisów, telefonicznych kart startowych, piłeczek antystresowych, książek, lizaków itd. Mnóstwo, mnóstwo przeróżnych fantów. Czytaj dalej

Matka – to rola na całe życie

mother-bg
Matka – to rola na całe życie
Szczególna więź między dzieckiem a matką zyskuje na unikalności jeszcze bardziej, gdy uświadomimy sobie, że bycia mamą nie można się nauczyć. To rola, w której każda wychowująca dziecko kobieta doskonali się każdego dnia. Pomaga jej w tym instynkt macierzyński.
Im szczęśliwsza jest kobieta, tym więcej ma do zaoferowania maleństwu. A to przekłada się na całe jego życie. Buduje jego poczucie wartości, jakże istotne.
26 maja, to zatem doskonała okazja, by okazać naszym Mamom, jak bardzo są dla nas ważne.

Podziękowanie za przekazanie 1% podatku za 2014 r.

fwg-plakaZarząd Fundacji Gdańska Parasolka z siedzibą przy ul. Wąsowicza 30 w Gdańsku serdecznie dziękuje Państwu za wsparcie naszej działalności poprzez przekazanie 1% podatku dochodowego za rok 2014. Środki, które udało nam się pozyskać dzięki Państwa wsparciu, pomogą dzieciom i młodzieży, na rzecz których Państwo je przekazali, sfinansować ich edukację i sport.